Aleksandra Lato i zespół

Dr Aleksandra Lato – zajmuje się procesami poznawczymi i twórczymi, stymulacją mózgu, po to, by lepiej i sprawniej się uczył, koncentracją uwagi, prowadzi treningi biofeedback. W jej polu zainteresowań są: kognitywistyka, neurodydaktyka, psychologia poznawcza, twórczości i społeczna, komunikacja społeczna (interpersonalna, perswazyjna, niewerbalna, asertywna), edukacja medialna, psychologia pozytywna, rozwój osobisty. Posiada doktorat z kognitywistyki, czyli nauk o poznaniu i komunikacji społecznej. Skończyła trzy kierunki studiów wyższych.

Prowadzi zajęcia na uczelniach wyższych; na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, w Collegium Humanum-Szkole Głównej Menedżerskiej w Warszawie, w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Prowadzi m.in treningi kreatywności, komunikacji, szybkiego uczenia się z wykorzystaniem mnemotechnik, neurodydaktyki, oraz szkolenia z np. asertywności, rozwoju osobistego, zarządzania stresem i czasem, kurs lidera i trenera umiejętności psychospołecznych. Wykłada psychologię komunikacji i przedmiot uczenie się i pamięć. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i Rad Pedagogicznych oraz dla sektora biznesu i różnych firm. Jest pedagogiem, nauczycielem akademickim, przedsiębiorcą. Była nauczycielem w Liceum Ogólnokształcącym. 

Prowadzi indywidualne zajęcia dla dzieci i młodzieży, oraz konsultacje dla rodziców. Pomaga w nauce opierając się na metodologii pracy przyjaznej mózgowi, czyli neurodydaktyce, oraz treningach biofeedback. Stymuluje potencjał twórczy dzieci i młodzieży oraz ich zdolności intelektualne: np.  myślenie abstrakcyjne, metaforyczne, dedukcyjne i indukcyjne. W swojej pracy wykorzystuje mnemotechniki, czyli techniki szybkiego zapamiętywania, uczenia się i czytania oraz innowacyjne metody dydaktyczne.

Jest twórczynią autorskich programów i narzędzi szkoleniowych, np. kursu Lidera dla dzieci i młodzieży, jak również metodyki samodzielnego tworzenia definicji, czy stosowania metafor w perswazji i wielu innych. Stworzyła autorskie gry szkoleniowe, np. grę planszową dr RefleksJA.

Jest autorką wielu publikacji naukowych. Jej uczniowie osiągają sukcesy.

Zarządza własną firmą Profesus dr Aleksandra Lato. Szkoła Liderów. Zatrudnia specjalistów, psychologów i nauczycieli.

Prywatnie mama trójki dzieci: radosnej nastolatki, przyjacielskiego zerówkowicza i raczkującego bobasa:)

Polskie Radio
Lublin

Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej

Z twarzą Teleexpressu - M.Orłosiem

Nasz Zespół

Dr Justyna Rynkiewicz- pracuje na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie jako wykładowczyni, oraz w towarzystwie Nowa Kuźnia jako kierowniczka klubu środowiskowego. Jest koordynatorką siedmiu kolejnych edycji projektu Przyjazny Uniwersytet, który dotyczy zdrowia psychicznego w przestrzeni akademickiej.

Jest filozofką i psycholożką. Swoje zainteresowania naukowe wiąże z relacjami człowieka z innymi oraz zagadnieniem jakości życia.

 

Prowadzi wykłady, szkolenia i warsztaty psychologiczne z takich tematów jak:

 

kreatywność

praca zespołowa

komunikacja

poczucie własnej wartości

tożsamość osobowa

psychoedukacja i psychoprofilaktyka

wsparcie w kryzysie psychicznym

asertywność

radzenie sobie z emocjami

samoakceptacja i samoświaodmość

Współtworzy i współprowadzi spotkania psychologiczno filmowe (dyskusje i warsztaty) w ramach cyklu PsychoKino oraz Kinozofia.

 

Jest autorką artykułów naukowych na temat psychologii twórczości. Napisała książkę “Wolność a uprzedmiotowienie drugiego w egzystencjalizmie i dialogice,” a także współtworzyła podręcznik “Partyworking – wybrane zagadnienia”.

Prywatnie żegluje, gra w badmintona, uwielbia czytać i tańczyć.

Z ramienia Profesusa prowadzi zajęcia ze studentami w języku angielskim na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.


 

Dorota Danieluk- psychoterapeutka, terapeutka rodzinna, socjoterapeutka, pedagog. Ukończyła studia podyplomowe z psychoonkologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze pracy psychoterapeutycznej z rodzinami, jak i indywidualnie z osobami dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Obszarem jej pracy jest szeroko rozumiany kryzys, w którym znalazła się rodzina, czy też osoba indywidualna. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując z dziećmi i młodzieżą w Chełmskim Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie. Kolejne doświadczenie pozyskała w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, gdzie  pogłębiła wiedzę i praktykowała działania interwencyjne w pracy z osobami doświadczonymi przemocą domową. Obecnie pracuje w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, gdzie prowadzi procesy indywidualnej terapii dzieci i młodzieży oraz udziela konsultacji rodzicom, opiekunom i nauczycielom. Stale aktualizuje swoją wiedzę i poszerza kompetencje. Szczególnie interesuje się suicydologią w kontekście profilaktyki, prewencji oraz postwencji zachowań samobójczych wśród dzieci i młodzieży. W obszarze jej zainteresowań znajduje się także profilaktyka zażywania środków psychoaktywnych wśród dzieci i młodzieży. Jest certyfikowanym realizatorem rekomendowanego programu profilaktycznego Fred Goes Net. 

 

Prywatnie mama syna Igora- studenta III roku studiów inżynierskich.  Lubi aktywność sportową. Wypoczywa i relaksuje się podczas długich spacerów z wiernym psim przyjacielem, podczas jazdy na rowerze i joggingu. 

 

W Profesusie prowadzi terapię indywidualną i grupową młodzieży.


 

Anna Tuczyńśka- od 7 lat jest psychologiem, ukończyła studia psychologiczne o specjalności psychoprofilaktyka i pomoc psychologiczna.  

Jest w trakcie specjalistycznego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo- behawioralnej (CBT) w Akademii Psychoterapii INTEREGO, przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej.

Pracuje w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej ,,Skrzydła”, zajmuję się diagnozą psychologiczną, a także prowadzi indywidualne konsultacje dla dzieci i młodzieży.

Obecnie jako badacz bierze udział w projekcie SWPS ,,Opracowanie i upowszechnienie narzędzi diagnostycznych do oceny zdolności poznawczych dzieci i młodzieży”.

W  ramach współpracy z jednostkami wyspecjalizowanymi  w działaniach na rzecz młodzieży, bierze udział w konsultacjach, oraz indywidualnych diagnozach potrzeb uczestników.

Jest psychologiem szkolnym, w ramach swojej pracy prowadzi m.in. zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, warsztaty psychoedukacyjne oraz indywidualną terapię psychologiczną.

Prowadzi gabinet psychologiczny, w którym pracuje z młodzieżą oraz dorosłymi.

 

W swojej pracy wykorzystuje głównie techniki CBT, dodatkowo prowadzi spotkania  z użyciem  metody EEGBiofeedback, która ma na celu poprawę szybkości uczenia się, zwiększenia koncentracji oraz relaksację.

W Profesusie prowadzi konsultacje psychologiczne dla młodzieży, oraz diagnozy psychologiczno-pedagogiczne, a także Kurs Lidera, Kurs Gadaj z Głową, kurs dr Percepcja i Zwolnieni z kucia.

Ewa Nieradka-Kloc – psycholog, oligofrenopedagog, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z niepełnosprawnościami. Pracowała w Domu Dziecka i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Obecnie pracuje jako psycholog szkolny w szkole ponadpodstawowej, oraz w Poradni Psychologicznej
gdzie diagnozuje i prowadzi terapię psychologiczną dzieci i młodzieży.
 
Uczestniczka licznych szkoleń, warsztatów i konferencji. Ukończyła kurs podstawowy Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach i w tym nurcie planuje dalszy rozwój zawodowy.
 
Prywatnie żona, mama Bartosza i Antosi.
 
W Profesusie prowadzi konsultacje psychologiczne dla młodzieży.

Katarzyna Pochylczuk-Łobejko- zawód psychologa zdobyła 7 lat temu, kończąc studia magisterskie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

 Studia podyplomowe na kierunkach: Edukacja i rewalidacja osób z autyzmem, zespołem Aspergera i innymi całościowymi zaburzeniami rozwoju oraz Oligofrenopedagogika pozwoliły poszerzyć kwalifikacje i wspierać młodzież również jako pedagog specjalny. 

Ponadto posiada uprawnienia do prowadzenia Terapii Ręki I i II stopnia. Doświadczenie zawodowe nabywała w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie, Zespole Szkół nr 4 w Lublinie oraz Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno Konsultacyjnym przy Sądzie Okręgowym w Lublinie.

W ramach projektu „Akademia Dyrektora” współpracowała z Trenerem Skutecznej Komunikacji i Asertywności, organizowała ogólnopolskie szkolenia dla organów prowadzących, dyrektorów i nauczycieli przedszkoli i żłobków oparte na modelu Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga.

Brała udział w kilkunastu konferencjach organizowanych dla publicznych i prywatnych placówek oświatowych, podczas których propagowała platformy komunikacyjne dla szkół i przedszkoli, w celu poprawienia komunikacji na linii rodzice – szkoła oraz bieżącego informowania o postępach dydaktycznych i wychowawczych dzieci.

Swoją wiedzę i umiejętności poszerza uczestnicząc w licznych szkoleniach, treningach i kursach.

Z ramienia Profesusa prowadzi kurs dr Percpecja.

Angelika Kawecka- pracuję jako nauczyciel wspomagający-pedagog specjalny w kl. I-III w Szkole Podstawowej nr 14, Zespołu Szkół  nr 12 w Lublinie.

       W 2018 r. ukończyłam wyższe studia magisterskie na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie na kierunku: Pedagogika specjalna, specjalność: pedagogika resocjalizacyjna. Ukończyłam  studia podyplomowe w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu na kierunku: Przygotowanie pedagogiczne oraz studia podyplomowe:  Edukacja i rehabilitacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W roku 2019 uzyskałam I˚ trenerski „Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne”. W szkole prowadzę indywidualne zajęcia rewalidacyjne oraz grupowe zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne. Posiadam kilkuletnie doświadczenie  w pracy z dziećmi i młodzieżą, które zdobyłam między innymi w pracy w różnych ośrodkach i placówkach edukacyjno-wychowawczych oraz w praktyce społecznego kuratora sądowego.

      W codziennej działalności edukacyjnej, skupiam się przede wszystkim na rozwoju potencjału dziecka, wykorzystując zadania aktywizujące, pobudzające ciekawość poznawczą, kreatywność i wyobraźnię. Zajęcia, które prowadzę są burzą pomysłów i inspiracji, dzieląc się własnym doświadczeniem, pragnę wskazywać moi podopiecznym wiele nieznanych im  śnieżek, aby sami mogli badać i eksplorować świat, a przede wszystkim – samych siebie. Współdziałanie i wsparcie to najważniejsze dla mnie wartości.  Zawsze dążę, aby zdobywanie wiedzy i nabywanie umiejętności przez moich uczniów było wspaniałą przygodą i zabawą, opartą na integracji społecznej, wzajemnym szacunku i empatii.

Z ramienia Profesusa prowadzi Kurs Lidera i Kurs Gadaj z Głową.

Ewelina Dyk

Jestem nauczycielem matematyki w szkole podstawowej i nie zamieniłbym mojej pracy na żadną inną!

Mam wykształcenie związane z rachunkowością i finansami.

Lubię swoją pracę, nie tylko ze względu na miłość do liczb.

Cenię sobie balans pomiędzy zadaniami, które wykonuję z młodzieżą, a kontaktem z uczniami.

Wolny czas również dzielę pomiędzy ludzi, a łamigłówki matematyczne.

Moim hobby jest taniec.

Lubię aktywnie spędzać czas wolny.

Z ramienia Profesusa prowadzi kursy:

– dr Percepcja

– Kurs Lidera

– Zwolnieni z kucia


Bartosz Krakowiak – absolwent matematyki i finansów oraz finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej. Wiecznie uśmiechnięty nauczyciel matematyki, pragnący poprawić jakość tradycyjnego szkolnictwa. W pracy zawodowej często wykorzystuje metody neurodydaktyczne, przez co przyswajane przez uczniów treści stają się zrozumiałe, przyjemne i zapamiętane. W obrębie zainteresowań naukowych nauczyciela znajdują się: szeroko pojęte finanse behawioralne, w szczególności podejmowanie decyzji finansowych w warunkach ryzyka oraz niepewności, metody ilościowe, a także teoria gier. Jego hobby to praca z dziećmi, gra na instrumentach oraz piłka nożna.

Z ramienia Profesusa prowadzi KURS LIDERA i kurs Zwolnieni z kucia.

Anna Czubak- pracuje jako wicedyrektor Zespołu Szkół w Lublinie, pedagog specjalny i doradca zawodowy, a także kształci kadrę na przyszłych wychowawców i kierowników kolonii/obozów młodzieżowych. Prowadzi zajęcia dla Oświata Lingwista w Lublinie oraz dla AMS Wrocław w Warszawie i Lublinie. Jest magistrem Pedagogiki, ukończyła takie kierunki jak: pedagogika szkolna i opiekuńcza, pedagogika resocjalizacyjna, pedagogika przedszkolna, pedagogika wczesnoszkolna, oligofrenopedagogika, terapia pedagogiczna, zarządzanie oświatą i doradztwo zawodowe. Od 10 lat jeździ na kolonie i obozy młodzieżowe jako wychowawca i kierownik z biurem BUT z Warszawy. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi  i młodzieżą.

Z ramienia Profesusa prowadzi Kurs Lidera i Kurs Gadaj z Głową.

Kurs dr Percepcja

prowadzi otwarta i zaangażowana kadra nauczycieli, psychologów i pedagogów ZS nr 12 w Lublinie:

Katarzyna Pochylczuk-Łobejko

Kinga Sokołowska-Kulig

Adranna Mazowiecka-Michalska

Anna Tuczyńska

Ewelina Dyk

Maciej Harasim

Roman Denisiuk

Jestem zachwycona, że mogę współpracować z tak wspaniałymi osobami, które naprawdę chcą pracować nad potencjałem młodych ludzi, są zaangażowane, zmotywowane, otwarte na nowoczesne rozwiązania w dydaktyce, mają ogromną wiedzę w różnych dziedzinach nauki i doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Każda osoba wyróżnia się specjalnymi umiejętnościami, indywidualnym doświadczeniem i wykształceniem (np. Pan Roman Denisiuk skończył 12 kierunków studiów!!! I naprawdę ma ogromną widzę w różnych dziedzinach!!! A Ania Tuczyńska zaraża swoim uśmiechem, pozytywnym nastawieniem, energią, mądrością i imponuje mi intuicją psychologa! Cała kadra to cudowni ludzie, którym zależy na kształceniu umiejętności poznawczych i dlatego w swojej szkole są gotowi prowadzić kurs dr Percepcja po to, by osiągnąć wysoką efektywność nauczania! 

Dziękuję Kochani, że możemy razem współpracować i wspólnie dmuchać w żagle Waszych-Naszych Uczniów!!!

Aleksandra Lato

 

Kurs Gadaj z Głową

prowadzi kreatywna i elokwentna Kadra ZS nr 12 w Lublinie:

Aneta Dams

Sylwia Anulewicz

Anna Czubak

Joanna Kowalczyk

Kinga Sokołowska Kulik

Angelika Kawecka

Anna Tuczyńska

Magdalena Kusior

Grono życzliwych osób, które wyróżniają się otwartością, pozytywnym nastawieniem, serdecznością i wyjątkowymi umiejętnościami komunikacyjnymi (np. Pani Dyrektor Sylwia Anulewicz jest długoletnim stażem reportem i dziennikarzem TVP!!! A Pani Dyrektor Aneta Dams jest coachem, stosującym w praktyce różne techniki komunikacyjne w pracy z klientami!!! Pani Dyrektor Anna Czubak jest doradcą zawodowym ukierunkowującym ścieżkę edukacji uczniów, Pani Joanna Kowalczyk działa aktywnie w organizacjach charytatywnych i aktywnie współpracuje nie tylko z dziećmi, ale i z rodzicami, Pani Kinga Sokołowska jest nie tylko lingwistą, ale i psychologiem, Pani Angelika Kawecka odznacza się zaangażowaniem, wiedzą i doświadczeniem, Pani Ania Tuczyńska jest uwielbianym psychologiem przez uczniów, a Siostra Magdalena Kusior wyróżnia się otwartością na różne poglądy i imponuje mi, ponieważ z oddaniem pomaga prowadzić Dom Dziecka).

Jestem szczęśliwa, ponieważ  we współpracy z tak wspaniałymi specjalistami możemy razem z uczniami “góry przenosić” w kontekście przekonywania innych do realizacji konkretnych celów! Gadamy z Głową!

Kurs Lidera

prowadzą zaangażowani, serdeczni i aktywni Liderzy, którzy prowadzą za sobą innych:

Dyrektor, nauczycielka i dziennikarka-reporterka pracująca dla TVP Sylwia Anulewicz

Dyrektor, nauczycielka i doradca zawodowy Anna Czubak

Dyrektor, nauczycielka i coach Aneta Dams

Dyrektor, nauczycielka i pedagog Beata Owczarek

psycholog, nauczycielka i lingwistka Kinga Sokołowska-Kulik

nauczycielka i organizatorka różnych warsztatów Angelika Kawecka

nauczycielka i wspaniała organizatorka wielu wydarzeń Marzanna Lebedziuk

nauczyciel (absolwent 12 kierunków studiów) Roman Denisiuk

nauczyciel z kreatywnymi pomysłami na zarządzanie pieniędzmi, lider matematyki Bartosz Krakowiak

nauczycielka i inicjatorka charytatywnych akcji Joanna Kowalczyk

psycholog zarażająca uśmiechem Anna Tuczyńska

nauczycielka, lider matematyki, rachunkowości i finansów Ewelina Dyk

Kurs Zwolnieni z Kucia

prowadzi kadra oddana dzieciom i młodzieży, a także idei nauczania w zgodzie z biologią mózgu:

Izabela Nurzyńska

Anna Lachiewicz

Krystyna Szerzeniewska

Roman Denisiuk

Kinga Sokołowska Kulik

Agnieszka Moskal

Beata Grzegorczyk

Anna Tuczyńska

Maciej Harasim

Justyna Semczuk

Monika Domańska

Grono wspaniałych nauczycieli, psychologów i pedagogów znanych z jakości nauczania, którym zależy, aby uczniowie w ZS nr 12 nabyli umiejętności zapamiętywania po to, by na dalszych etapach edukacji posiedli kompetencje potrzebne do sprawnego i szybkiego uczenia się!